9.3/10 op basis van 487 reviews

Madagaskar

Madagascar verschilt van alle andere plekken ter wereld. Dit uitgestrekte eilandland ligt in de Indische Oceaan, voor de oostkust van Zuid-Afrika, en herbergt een buitengewone hoeveelheid wilde dieren die nergens anders op aarde voorkomen: van ringstaartmaki’s en kameleons tot velden vol baobabbomen en kalksteenformaties. Ongeveer 90% van de flora en fauna is inheems, wat het een paradijs maakt voor natuurliefhebbers en avontuurlijke reizigers.

Met een 4×4 kun je Madagaskar zelfstandig verkennen en de meest spectaculaire plekken ontdekken. De wegen variëren van prima asfalt in de hooglanden tot ruige pistes door het zuiden en westen – voor veel van de mooiste bestemmingen is een echte 4×4 onmisbaar. Zelf rijden door Madagaskar betekent dat je je eigen tempo bepaalt, stopt bij verborgen dorpen en de gastvrijheid van de beroemde Malagasy van dichtbij ervaart.

Het eiland strekt zich meer dan 1.600 kilometer uit van noord naar zuid en biedt sterk uiteenlopende landschappen afhankelijk van de regio: de koele, groene hooglanden rond Antananarivo, de droge stekelwoestijn in het uiterste zuiden, de tropische regenwouden aan de oostkust en de stranden en baobabbossen van het westen. Geen enkele regio is hetzelfde.

Highlights Madagaskar

De ‘Avenue of the Baobabs’ nabij Morondava in het westen van Madagascar is één van de meest iconische landschappen van Afrika. Het bestaat uit eeuwenoude baobabbomen langs een zandweg die het mooist zijn bij zonsopgang of zonsondergang. Vlakbij ligt het Kirindy Reserve, wat een van de beste plekken is om de zeldzame fossa en inheemse nachtmaki’s te spotten.

In het zuiden ligt Tsingy de Bemaraha National Park (een UNESCO-werelderfgoedlocatie), bekend om zijn spectaculaire, messcherpe kalksteenpieken. Het park is alleen bereikbaar met een 4×4 en is een van de meest bijzondere plekken van heel Afrika. Isalo National Park, vaak de ‘Grand Canyon van Madagascar’ genoemd, biedt rode zandsteencanyons, natuurlijke zwempoelen en uitstekende wandel- en 4×4-routes.

Ranomafana National Park in de oostelijke hooglanden is een weelderig bergregenwoud vol maki’s, kikkers en vogels. Verder naar het noorden ligt Andasibe-Mantadia National Park, de thuisbasis van de iconische Indri, de grootste nog levende makisoort, waarvan de mysterieuze roep ’s ochtends vroeg door het bos galmt.

Het Masoala Peninsula en het noordelijke gebied rond Diego Suarez bieden een ruige kustlijn, ongerepte koraalriffen en enkele van de meest afgelegen 4×4-gebieden van het eiland. De meeste self drive routes beginnen en eindigen in de hoofdstad Antananarivo, vanuit waar je gemakkelijk toegang hebt tot zowel de hooglanden als de routes naar alle uithoeken van het eiland.

Mogelijkheden

Selfdrive4x4.com biedt nu ook 4×4-autoverhuur aan in Madagaskar. We zijn trots om Madagaskar als onze nieuwste bestemming te lanceren en kunnen u nu al voorzien van een tarievenoverzicht en geschikte huurauto’s om uw self drive avontuur te starten.

Momenteel werken we aan de ontwikkeling van complete rondreispakketten voor Madagascar, waarbij autoverhuur, accommodaties, routeplanning en lokale expertise worden gecombineerd tot een volledige self drive ervaring. Deze pakketten zullen binnenkort beschikbaar zijn. In de tussentijd helpt ons team u graag met persoonlijk reisadvies en het samenstellen van een reisroute op maat.

Voor meer informatie of om een offerte voor autohuur aan te vragen, kunt u rechtstreeks contact met ons opnemen. We kijken ernaar uit om u te helpen bij het ontdekken van een van de meest buitengewone bestemmingen van Afrika.

10 / 10

Schitterende route en snelle hulp

Wij hebben een fantastische reis gehad. Het advies die we hebben gekregen tijdens het boekingsproces om een zwaardere uitvoering auto te huren bleek echt een zeer goede zet. De auto was splinternieuw. Waar andere auto’s vastzaten in het zand reden wij met gemak door. Ook vragen die we tijdens de reis per mail stelden werden snel en efficiënt beantwoord. De route was schitterend met ongelooflijk mooie en onvergetelijke campsites. Wij hadden helaas ook een kleine schade gemaakt aan de auto maar dit werd keurig afgehandeld door de verhuurder en vergoedt door de bij selfdrive 4×4 afesloten verzekering. Door de goede voorbereiding en informatievoorziening en het complete pakket van selfdrive 4×4 is het een onvergetelijk mooi avontuur geworden. Ik raad deze organisatie dan ook zeer aan wanneer je een selfdrive reis in Afrika wilt maken. Top!

Jordi van Oosten

10 / 10

Adequate hulp

Selfdrive4x4.com biedt adequate en deskundige hulp bij zowel het plannen van het reisschema, het regelen van autohuur en het daarbij horende papierwerk (verzekeringen, transfers) en het vastleggen van de camping- en lodge-locaties.

Leen & Maartje

9 / 10

De reis was geweldig en voldeed aan al onze verwachtingen!

De reis was geweldig en voldeed aan al onze verwachtingen, de campsites waren vaak mooi gelegen en uniek qua vormgeving en inrichting. Dat het koud zou kunnen zijn na zonsondergang wisten we natuurlijk maar toch verwacht je dat het wel mee zal vallen. 3 tot 6 graden boven nul in je tent blijft toch wel erg koud! Het is dus raadzaam om in de wintermaanden (NL’s zomermaanden) een warme (dons)slaapzak mee te nemen en voldoende warme kleding. En natuurlijk elke avond een kampvuur maken! Hans bedankt voor de mooie reis, we hebben er volop van genoten en gaan zeker nog een keer naar Afrika!

Simon Koch

9 / 10

Goed bereikbaar

De mannen van Selfdrive4x4.com hebben ons fantastisch geholpen bij het samenstellen, plannen en boeken van onze reis door Namibië, Botswana, Zimbabwe en Zuid-Afrika. Waardevolle tips gegeven ten aanzien van ons initieel bedachte reisschema, fantastische campingplaatsen en B&B’s uitgezocht/ geboekt. Altijd goed bereikbaar, en betrokken bij de reis (o.a. door actief posten op social media).

 

Rudy van Veen

9 / 10

Ontzettend genoten

Wij zijn sinds donderdagavond weer op Nederlandse bodem. Best nog een vreemd gevoel na 7,5 maand reizen. We hebben ongelofelijk genoten van onze vrijheid. Afrika was absoluut de slagroom op de taart! Wat een prachtig avontuur. Het rijden in de Toyota 4×4 en het kamperen (met name in de wildparken) vonden we helemaal te gek. Ook de kinderen. Dank ook voor de samenwerking. Je biedt een excellente service. De route en de accommodaties waren uitstekend. We hebben in Maun de route aangepast omdat we de mogelijkheid zagen om rechtsreeks via Savuti (Chobe NP) te reizen (er bleek een annulering te zijn op de campsite aldaar).

R. Schnieders & familie